11 Ocak 2020

Seviye Sensörü

Hızmar Seviye Sensörü


İmalatını yaptığımız sıvı seviye sensörleri manyetik seviye ölçüm prensibinden yararlanarak çalışan, sinyal çıkışlı şamandıralı tip sensörlerdir.
İlk ve ilkel ölçüm tekniklerinden olan şamandıralı tip sensörler, sıvının kaldırma kuvveti ve manyetik seviye ölçüm prensibinden faydalanılarak geliştirilmiştir. Basit yapısı, uzun ömürlü oluşu, güvenilirliği ile birçok sıvının seviye tespitinde tercih sebebi olmuştur. 
Kendini kanıtlamış bu çalışma prensibini, firmamız olarak kendi bilgi birikimimiz, arge çalışmalarımız, işçiliğimiz kaliteli komponentler ile harmanlayarak, kişiye ve projeye özel daha fonksiyonel ürünler üreterek, müşterilerimizin yapılamaz olarak düşündükleri istekleri gerçekleştirerek, kendimize ve ülkemize yeni değerler kazandırmaya devam ediyoruz. 
Seviye Sensörü ve Seviye Şamandırası Çalışma PrensibiHızmar seviye sensörü görevini, sıvı seviyesine bağlı olarak sensör borusu üzerinde hareket eden mıknatıslı şamandıra topunun, boru içerisindeki elektronik devrede bulunan cam reed kontakları etkilemesiyle gerçekleştirmektedir. Kontakların etkilenmesi ile oluşan elektriksel sinyalin, Analog / Dijital gösterge, PLC monitoring sistem veya Kontrol / Kumanda panosuna iletilerek, göresel sıvı seviyesi kontrolü, sesli ve görsel alarm ikazı, veya pompa – selenoid çalıştırma / durdurma işlemleri basitçe uygulanabilir. 
  
Hızmar tarafından imalatı yapılan seviye sensörleri, kullanılacakları sistemin özellikleri gereği sinyal çıkışlarına göre Omaj çıkışlı seviye sensörü , Akım / Voltaj çıkışlı seviye sensörü ve Kontak çıkışlı seviye sensörü olarak 3 ana başlık altında sınıflandırılmaktadır.

Omaj Çıkışlı AN SERİSİ

Akım / Voltaj Çıkışlı – MA SERİSİ

Kontak Çıkışlı – HL Serisi

OMAJ ÇIKIŞLI SENSÖRLER :  İbreli yada Dijital göstergelere direk bağlanacak tipte üretilmekte olup kullanılacak göstergenin özelliğine göre istenilen omaj aralığına uygun olarak üretilen seviye sensörleridir. Bu seviye sensörlerine opsiyonel olarak alt ve üst noktalara alarm kontağı konulabilmektedir. 
AKIM / VOLTAJ ÇIKIŞLI SENSÖRLER : PLC sistemlerine , Dijital veya Analog Kontrol ünitelerine, 4-20mA yada 0-5 V uyumlu göstergelere bağlanacak tipte mA yada voltaj çıkışlı olarak üretilen seviye sensörleridir. Bu seviye sensörlerine opsiyonel olarak alt ve üst noktalara alarm kontağı konulabilmektedir.
KONTAK ÇIKIŞLI SENSÖRLER : Pompa start/stop sistemlerine , boş/dolu alarm ikaz sistemlerine , PLC sistemlerine, Dijital ve Analog Kontrol ünitelerine bağlanabilen, sadece açık/kapalı kontak çıkışı veren sensörlerdir. Kontaklar sensör içinde istenilen yerlere, birbirine minimum 5 cm yaklaşımla, 5 adete kadar yerleştirilerek üretilebilir. 
Ayrıca imalatını yaptığımız seviye sensörleri, gövde yapısına göre krom seviye sensörü, paslanmaz seviye sensörü yada plastik seviye sensörü bağlantı tipine göre dişli bağlantılı seviye sensörü yada flanşlı seviye sensörü olarak modellere ayrılmaktadır. 

” Ister sürekli seviye ölçümü , ister noktasal seviye ölçümü veya her ikisinin birleşimi olsun diyorsanız, sisteminize uygun imal edilen seviye sensörleri ile hizmetinizdeyiz.” 

Seviye sensörü ve seviye samandırası denilince akla, özel imalat, özel tasarım ve siz degerli müsterilerimizin yapılamaz olarak düsündükleri seviye sensörlerini üreten marka  HIZMAR  gelir. 

Özel imalat seviye sensörü modellerimizde mevcut olup, detaylar ve seviye sensörü fiyat bilgileri icin bize ulasabilirsiniz.  0 216 392 24 21
İster 1 adet seviye sensörü , ister 1000 adet seviye sensörü , yapmanız gereken talebiniz olan seviye ölcüm sensörlerini üretmeden önce bizi aramanız ve seviye sensörü özelliklerini bildirmeniz.  

SEVIYE KONTROL ALTINDA